Nawigacja

Aktualności

ZOZ MSW w Otwocku - prace termomodernizacyjne zyskały nowe wsparcie

Data publikacji 23.03.2012

Jeszcze w tym roku zakończą się prace termomodernizacyjne w otwockim szpitalu MSW. Na ten cel ze środków unijnych przeznaczonych zostanie ponad 915 tys. zł..21 marca umowę na dofinansowanie tej inwestycji podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz Dyrekcja szpitala.

Do tej pory w ramach projektu w szpitalu przeprowadzona została kompleksowa termomodernizacja w budynkach: głównym, Nerwic, Hydroterapii, Kinezyterapii, Krioterapii (Prosektorium) oraz portierni. W każdym z nich ocieplone zostały ściany zewnętrzne i stropodach. Wymieniono także wszystkie okna i drzwi.

Ponadto w budynkach Nerwic oraz Portierni zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania. Zamontowane zostały grzejniki z termostatami, a dodatkowo w budynku Nerwic wymieniono rurociągi. Modernizacja instalacji C.O. zostanie jeszcze przeprowadzona w budynku głównym szpitala. Oprócz tego w znajdujących się tu łazienkach wykonana zostanie wentylacja mechaniczna wywiewna.

Planując modernizację szpitala, nie zapomniano także o komforcie pacjentów. W budynku głównym oraz Kinezyterapii pojawi się bowiem klimatyzacja. W zamontowanych tu klimatyzatorach czynnikiem chłodzącym będzie ekologiczny freon 410A.

Na tym nie kończą się ekologiczne innowacje w szpitalu. Zainstalowanych tu zostanie również 105 kolektorów słonecznych, które za pomocą energii słonecznej będą ogrzewać wodę.

Prace zakończą się we wrześniu 2012 roku.

Tytuł projektu:Kompleksowa termomodernizacja budynków Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Otwocku

Całkowita wartość projektu: 2 409 901,61 zł

Kwota dofinansowania:  915 888,79 zł

Więcej o ZOZ MSW w Otwocku tutaj

do góry